A fotókon látható fa komódba egyből beleszerettem, persze nem az eredeti állapota, hanem a jövőbeli kinézete miatt, amit elképzeltem magamban. A fotó teljesen nem adja vissza - bár a bútorgomboknál (már ahol van) jól látszik, hogy rendkívül rossz állapotban vásároltam meg. Szerencsére szerkezetileg nem szorult javításra.
ELŐTTE
Így újult meg:
A bútor felületére ráfért a javítás, több helyen fel volt sértve, karcolva. Mestertapasszal javítottam a hibákat, száradás után visszacsiszoltam, néhol 2-3-szor fel kellett vinnem az anyagot, mire megelégedtem az eredménnyel. Portalanítás után lemaszkoltam a fiókokat (belül meghagytam eredetinek) és a tervezett színhatárokat. A komód fiókjai és oldala Annie Sloan, teteje saját keverésű festékkel lett mázolva kétszer. A fiókokra transzfertechnikával másoltam fel mintákat. A fiókgombokat cseréltem. Mivel nem találtam olyat, ami tetszett volna, így egyszerű fa bútorgombokat festettem le, illetve grafittal rajzoltam rá mintákat. Miután elkészültem az egész komódot beltéri lakkal felületkezeltem.
Felhasznált anyagok:
- (maszkolószalag)
- Trinát mestertapasz
- Annie Sloan Country Grey
- egyéb festék (Dulux fehér beltéri latexfesték, barna színezőpaszta, hagyományos modellgipsz, víz)
- transzfertechnikához alkalmazott képek, oldószer – esetemben nitrohigító, egyéb eszközök
- Trinát beltéri selyemfényű lakk
- 8db fa bútorgomb
- grafit
Technika:
- csiszolás
- festés
- transzfertechnika
Eszközök:
- spatula
- csiszolópapír
- ecset
UTÁNA
A férjem először nem rajongott érte, végül beadta a derekát és azóta a komód a nappalink részévé vált. Szeretjük, mert nagy fiókjai sok mindent el tudnak nyelni. Végül kitudja mikor verem be a fejem és festem át újra ;)
Szép hetet!
DecoDorka